sdružení občanů Kolovrat a Lipan


Cyklohráček se o víkendu změní na Čertohráček, pojede do Braníka

03.12.2014 12:02

V sobotu 6. a v neděli 7. prosince 2014 bude po Praze jezdit mikulášský Cyklohráček. Cyklohráček je speciální vlak pro děti, přestavěný na velké pojízdné hřiště, který jezdil v sezoně z Prahy na Okoř a do Slaného. Hrajvedoucí, kteří se na palubě starají o dětské hry, tentokrát ale odloží barevná trička a kšiltovky a mezi děti vyrazí během jízdy v kostýmech Mikuláše, čerta a andělů. Tento speciální mikulášský Cyklohráček bude oba dny pendlovat mezi Braníkem a hlavním nádražím.

Na nádraží v Braníku bude v sobotu i v neděli pestrý program pro děti i rodiče, včetně železničních atrakcí nebo sobotního večerního ohňostroje. Zároveň odtud budou vyrážet několikrát za den vyhlídkové nostalgické vlaky po pražských nádražích tažené parní lokomotivou Šlechtična z roku 1949 a motorovým Brejlovcem.

V mezičase je doplní mikulášské jízdy Cyklohráčku, ve kterém bude platit běžný Tarif PID, tarif Českých drah a také speciální jízdenky na Milukášské jízdy.

Všechny čtyři hrajvedoucí, kteří se v létě na jeho palubě střídali, potkáte ve vlaku najednou. Jako Mikuláše, čerta a anděly. Mikulášský Cyklohráček bude pendlovat mezi hlavním nádražím a Braníkem, cestou zastaví ve Vršovicích a Krči.

 

Informační leták [PDF]

 

Jízdní řád Mikulášského čertohráčku (jízda trvá cca 20 minut):

  • odjezdy z Hlavního nádraží: 9:07, 11:11, 13:10, 15:05
  • odjezdy z Braníka: 10:32, 12:30, 14:21, 16:06
  • vlak zastavuje také ve Vršovicích a Krči

 

Informace o soupravě Cyklohráčku

Vlaková souprava Cyklohráčku je původním prototypem dnešních žlutých Regionov, který vyrobila šumperská Pars nova v roce 2001. Jde o technicky zcela atypický vlak jediný svého druhu na českých kolejích, který už v posledních letech do pravidelného provozu příliš nezasahoval. Právě proto byl loni vybrán jako vhodná souprava pro dětský vlak.

Tvoří ho tři vozy. Vůz plný hraček je určen spíš menším dětem, cestující tu najdou dětský koutek se stavebnicemi, vláčkovými skládačkami, leporely nebo vláčkodráhou. V tomto voze je také možné nejlépe pozorovat práci strojvedoucího a dívat se na trať. Vůz je nízkopodlažní, aby se do něj dobře dostaly i kočárky.

Vůz plný kol je určený pro cyklisty, kteří si v něm mohou dofouknout kola kompresorem, půjčit si sadu na lepení duše, nářadí na opravu kola nebo mazání.

Vůz plný her má speciálně upravené stolky s připravenými herními plány na Člověče, nezlob se, pro Dámu, Piškvorky a další hry. Děti si tu mohou půjčit od hrajvedoucích puzzle, karetní hry, něco na luštění nebo třeba sadu malého výpravčího a průvodčího.

 

—————

Zpět