sdružení občanů Kolovrat a Lipan


Jak to bylo s financováním přístavby ZŠ

27.03.2014 20:54

Vedení Prahy se rozhodlo, že bude řešit krizovou situaci s místem pro děti v mateřských a základních školách na svém území. A že poskytne investiční dotace městským částem, aby mohly zvětšit kapacitu svých mateřských či zakladních škol. Městské části zasílaly své požadavky, které byly poté zapracovány do návrhu. Kolovraty poslaly svůj požadavek podrobně zpracován, včetně demografické studie. Z tohoto vznikl celkový návrh přidělení dotací - v němž byly výstavby, přístavby, rekonstrukce objektů pro předškolní i základní vzdělávání různých městských částí. Kolovraty měly v návrhu navrženou částku 7 milionů na výstavbu nového objektu ZŠ !!

Návrh 25. března podpořila Rada hl. města Prahy. Zdálo by se, že je takřka vyhráno a že Kolovraty svých 7 milionů dostanou. Ale zase je všechno jinak. Na poslední chvíli předložil finační výbor Zastupitelstva hl. m. Prahy "protinávrh". V něm byla podpora některých MČ (mj. Kolovrat) zrušena a místo toho navrhnuto dát peníze "potřebnějším" - což je Praha 6, Praha 10 a Praha 13, přestože ty peníze na investice na rozdíl od nás dostaly i přímo v rozpočtu, rozhodně u nich není situace se školstvím tak kritická, a v původním návrhu vůbec nebyly. Zastupitelstvo na svém zasedání 27. března schválilo tento protinávrh finančního výboru. Takže Kolovraty dostanou na školu opět nula peněz. Asi se mají děti vzdělávat doma, nebo je máme vozit do velkých městských částí, aby se ty jejich podporované školy zaplnily?

Ve čtvrtek 19. června schvalovalo Zastupitelstvo hl .m. Prahy mj. Návrh na poskytnutí účelových dotací městským částem hl. m. Prahy na pokrytí požadavků v oblasti školství - a tedy znovu dotaci 7 milionů pro Kolovraty, tak jak ho předtím schválila Rada hl. .m. Prahy. Tentokrát naštěstí již nedošlo k žádným dodatečným čachrům s navrženými penězi. Návrh (včetně peněz pro Kolovraty) Zastupitelstvo bez problémů schválilo.

—————

Zpět