sdružení občanů Kolovrat a Lipan


Na trati metra C bude v úseku Kačerov – Háje přerušen provoz

01.07.2015 21:58

Od soboty 4. července (od zahájení provozu) do čtvrtka 16. července 2015 (do ukončení provozu) bude obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Kačerov – Háje. Důvodem je oprava trati, Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s., zavede náhradní autobusovou dopravu X C.

 

Výluka je nutná kvůli výměně  křížení a výhybek  ve stanici metra Háje. Po dobu výluky, která bude zahájena v sobotu 4. července v cca 1.00 h, bude v úseku Kačerov–Háje zavedena náhradní autobusová doprava XC. V denním provozu pojede na trase Jižní Město–Háje–Opatov–Chodov–Roztyly–Kačerov. Linka bude posílena ve směru Kačerov vloženými spoji označenými jako XC1, které nebudou zajíždět do zastávky Roztyly, a v ranních špičkách pracovních dnů i vloženými spoji označenými jako XC2, které budou v provozu v trase Háje–Opatov–Chodov–Budějovická (pouze v uvedeném směru) a nebudou zajíždět do zastávek Roztyly a Kačerov.

Ve vyloučeném úseku bude zavedena náhradní autobusová doprava. Cestujícím zde budou k dispozici také informátoři DPP v reflexních vestách, kteří pomohou s orientací a nalezením vhodného spojení.

Změny v zastávkách pravidelných linek autobusů

Pro linku č. 135 bude zřízena zastávka Roztyly – pro směr Chodov v ulici Ryšavého, 70 m před křižovatkou s ulicí Tomíčkovou.

Pro linky č. 114, 189 a 215 bude přemístěna zastávka Kačerov (směr Nemocnice Krč) vpřed, do zastávky linky č. 106.

Zkráceny budou intervaly autobusových linek č. 125 a 135, u linky č. 213 budou místo standardních nasazeny kloubové vozy.

 

Více informací v letáku a také na webu Dopravního podniku hl. m. Prahy na https://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/kacerov-haje-docasne-preruseni-provozu-metra-15-06-04/.

 

—————

Zpět