„Předností nového webu je především jeho jednoduché grafické pojetí, pohyb na něm je nyní mnohem snazší. Důraz klademe na atraktivní obrazovou složku a čtivě podané informace o tom, co v Praze stojí za to. Chceme návštěvníka zaujmout, inspirovat, a tím ho přimět k návštěvě metropole,“ uvádí Petr Soukup, šéf oddělení ICT Pražské informační služby – Prague City Tourism. „Chceme se jednou provždy vzdát image encyklopedické organizace a vybírat jen to nejlepší z nabídky kulturního a společenského dění. V tom nám skvěle poslouží například texty od autorů, kteří nejenže Prahu bezpečně znají, ale jsou zároveň odborníky na určitá témata,“ doplňuje Soukup.

Čtenáři tak dostanou informace například o tom, kam se v Praze vypravit za dobrým pivem, jak zabavit děti, kde lidé najdou módní butiky s pomyslnou visačkou „made in Prague“, jaká současná architektura stojí za obdiv anebo proč stojí za to se vydat do Vršovic. Na homepage je nově také denně aktualizovaný kurzovní lístek a předpověď počasí.

Webové stránky v současné chvíli fungují v češtině a angličtině, do konce roku PIS – PCT plánuje spustit také německou a ruskou mutaci, další jazyky budou následovat v příštím roce.

Do tvorby webu však budou zapojeny i subjekty působící v cestovním ruchu, jako jsou hotely, restaurace či kulturní instituce. „Své profily mají možnost spravovat sami, čímž by měl turista získat aktuální informace o sezonních nabídkách, cenových akcích nebo aktuálních programech,“ upozorňuje Soukup.

PIS – PCT v současné chvíli provozuje dvě vzájemně propojené domény – turistický portál www.prague.eu a korporátní stránky www.praguecitytourism.cz, které jsou primárně určené odborné veřejnosti. Oba weby pro PIS – PCT vytvořila společnost FG Forrest.