sdružení občanů Kolovrat a Lipan


Praha chce vrátit jižní variantu severní části okruhu do územního plánu

22.08.2014 05:30

Pražští radní v úterý schválili aktualizaci Zásad územního rozvoje, kterou se opětovně vymezí soudem zrušené plochy pro stavbu Pražského okruhu. Navzdory odporu městských částí by tak zvítězila varianta trasy vedoucí skrz území hlavního města. Rozhodnutí rady musí ještě potvrdit zářijové zastupitelstvo.

„Lze čekat, že proces schválení aktualizace bude napaden u soudu občanskými sdruženími či jednotlivými městskými částmi,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar. Podle jeho slov je schválení aktualizace nezbytné. „Pokud aktualizace obstojí u soudu, pak bude trasa okruhu definitivně potvrzena,“ doplnil Neusar.

Trasa (takzvaná varianta J) by pak podle územního plánu vedla například přes městské části Suchdol, Dolní Chabry, Březiněves, Ďáblice, Černý Most, Horní a Dolní Počernice nebo Běchovice.

Starostové obcí, přes které má jižní varianta vést, žádali o posouzení jimi navrhované regionální trasy, která je podle nich levnější i ekologičtější.

Iniciativa Za rozumný okruh Prahy prosazuje severní regionální variantu, která by propojila Říčany, Úvaly, Brandýs nad Labem, Neratovice, Kralupy nad Vltavou a Kladno. Tato verze se označuje jako varianta Ss.

podrobnosti v kauze obchvatu

 

—————

Zpět