sdružení občanů Kolovrat a Lipan


Praha chystá změnu povrchových spojů po zprovoznění metra A do Motola

14.01.2015 21:33

Příměstské autobusy z Kladenska pojedou na Bořislavku namísto Dejvické a autobusy z Berouna nepojedou na Zličín, ale skončí v Motole. Nově pojedou autobusy rovněž Strahovským tunelem a propojí tak Smíchov a Dejvice.

Do Motola by metro mělo začít jezdit v dubnu.

Pavel Procházka z ROPID upozorňuje, že změny organizace zveřejní, až budou finální a projednané s městskými částmi: „Materiál, který konzultujeme s městskými částmi, je stále pracovní, počítáme, že se po těchto jednáních může ještě měnit, proto ho zatím nezveřejňujeme. Měnit se ještě může jak vedení linek, tak jejich číslování. Zatím se domlouváme s městskými částmi na systému změny a budou nás zajímat jejich názory a podněty.

Zatím je tak možné zveřejnit jen některé body, které je možné považovat v pracovní rovině za víceméně definitivní:

  • Nově pojede ze Smíchova do Dejvic expresní autobus Strahovským tunelem. Anděl s Dejvickou propojí za 10 minut, bude to nejrychlejší spojení, jaké kdy mezi Prahou 5 a 6 existovalo.
  • Autobusy ve směru od letiště a Divoké Šárky budou končit u stanice metra Nádraží Veleslavín.
  • Městské a příměstské autobusy od Tuchoměřic, Horoměřic, Nebušic či Přední Kopaniny, které dnes jedou do Dejvic přes Horoměřickou, budou končit už u stanice metra na Bořislavce.
  • Autobusy od Berouna a Rudné, který dnes končí u metra B Zličín, budou prodlouženy až k metru A do Motola, aby vzniklo rychlé spojení z těchto obcí do Dejvic a celkově na Prahu 6.
  • Prodloužení metra A změní i tramvaje na povrchu. Při této příležitosti totiž dojde také k vyhodnocení komplexních přepravních průzkumů, které se uskutečnily v posledních dvou letech a k zapracování připomínek, které adresovaly na ROPID v posledních dvou letech jednotlivé městské části. Více tramvajových linek pojede v těch nejvytíženějších úsecích -nová linka přibude například v Ječné, ve Francouzské, v Seifertově ulici kolem Vysoké školy ekonomické nebo v úseku Palmovka - Vysočanská. Více kapacity nabídnou tramvaje mezi Vítězným náměstím a Podbabou, v Holešovicích, na Spořilově nebo na Albertově.
  • Na základě připomínek řady občanů i městských částí vyjede také nová přímá tramvaj, která spojí Hostivař a Strašnice s Palmovkou a Holešovicemi.
  • Také v autobusové dopravě budou vyslyšeny požadavky městských částí – větší kapacitu nabídnou autobusy například v Petrovicích, v Čimicích nebo na Brumlovce.

Další detaily bude možné zveřejnit až v průběhu projednávání se všemi městskými částmi, až budou jednotlivé změny odsouhlasené.

 

—————

Zpět