sdružení občanů Kolovrat a Lipan


Prázdninový provoz MHD

27.06.2015 12:00

Od 1. 7. začíná tradičně prázdninový provoz MHD, ale také některé trvalé změny na jednotlivých linkách.

 

„Proti  předchozím létům se podařilo zmírnit omezení provozu metra na lince A, kde jsme zaznamenávali negativní ohlasy na přílišné prodloužení intervalů především v odpolední špičce. Proto bude omezení v tomto období mírnější než v minulosti,“ upzornil mluvčí ROPID Filip Drápal.

Metro

V pracovní dny se intervaly metra prodlouží o 1–2 minuty.

Tramvaje

Linka č. 4 nebude v provozu.

Na páteřních linkách č. 3, 9, 17 a 22 se ve špičce pracovních dnů prodlouží interval ze 4 na 5 minut, v dopoledním sedle z 5 na 6 minut. U ostatních linek se tradičně prodlouží interval ve špičkách z 8 na 10 minut a v dopoledním sedle z 10 na 12 minut.

Linka č. 16 pojede jen v trase Lehovec–Kotlářka. Provoz tramvají ovlivní také několik velkých oprav tratí, které chystá Dopravní podnik hl. m. Prahy.

Autobusy

O letních prázdninách nepojedou školní linky a školní spoje a v provozu nebudou ani linky č. 305, 343, 451465. Většina pražských autobusových linek přejde ve špičkách pracovních dnů na prázdninové intervaly, což u velké části spojů znamená prodloužení ranních intervalů z 6 na 7,5 minuty a odpoledních intervalů ze 7,5 na 10 minut.

Vlaky

Vlakové linky v rámci PID pojedou o letních prázdninách stejně jako v ostatních měsících roku, omezení se jich nijak netýkají (jen v ojedinělých případech je zrušen školní spoj). Avšak především na linkách S1 a S9 budou jízdní řády ovlivněny pokračujícími výlukami.

Trvalé změny PID od 1. 7. 2015

Na základě vyhodnocení provozu i požadavků městských částí budou k termínu zahájení prázdninového provozu 1. 7. 2015  uskutečněny  trvalé změny jízdních řád vybraných autobusových linek PID. Změny se týkají především oblasti Prahy 6, kde došlo v dubnu 2015 k úpravám linek povrchové dopravy při prodloužení metra trasy A do stanice Nemocnice Motol. Zároveň dojde k rozšíření zastávek na znamení. S tímto charakterem budou nově zastávky Nový Prosek a Prosecká.

Nejvýznamnější změny autobusových  linek:

120      Přesunutí nástupní zastávky Na Knížecí do zastávky linky č. 231.

161      Jeden pár večerních víkendových spojů se prodlužuje z Nebušic do Přední Kopaniny.

168      Časové posuny většiny spojů v pracovní den z důvodu koordinace s linkou č. 137.

179      Nový první spoj celotýdenně z Amforové na Vypich a jeden ranní spoj v neděli z Řeporyjského náměstí prodloužen a jede již z Třebonic.

184      Nový první spoj v pracovní den ze zastávky Kukulova na Velkou Ohradu. První spoj v pracovní den z Velké Ohrady je zkrácen a jede až z Vypichu (nahrazeno linkou č. 142).

352      První spoj v pracovní den do Jinočan ze zastávky Nárožní jede nově již ze zastávky Kukulova.

508      Zrušen poslední spoj ze Sídliště Stodůlky směr Anděl (nahrazen novým spojem linky č. 179 s přestupem na metro).

552      Zrušení školní linky (Náměstí Míru–Vratislavova) z důvodu minimálního využití.

 

—————

Zpět