sdružení občanů Kolovrat a Lipan


Uzavírka D1 mezi Chodovem a Průhonicemi

03.07.2014 12:05

Ředitelství silnic a dálnic začne od osmého července s opravou nejvytíženějšího úseku na celé dálnic D1. Stavaři vymění povrch v úseku mezi Průhonicemi a Chodovem, kde denně projede 80 tisíc aut. Poprvé bude při opravě D1 použita technologie „tichého“ asfaltu.

Oprava, která ovšem nepatří mezi velké modernizace známé z jiných úseků dálnice D1, začne 8. července, stavaři mají na dokončení půl roku. „V každém směru budou zachovány dva jízdní pruhy. První část opravy by měla trvat do konce října 2014,“ řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Druhá část začne na jaře příštího roku. Opravou projde zatím pás dálnice ve směru od Průhonic do Prahy o délce osmi kilometrů.

Oprava vyjde stát na 258,3 milionu korun. Ze sedmi firem zvítězilo v soutěži sdružení Eurovia - Colas.

ŘSD opraví úsek, který se na první pohled zdá v porovnání s jinými částmi D1 jako v pořádku. Ve skutečnosti má ale už řadu výtluků, nerovností a trhlin, rozpadají se jednotlivé vrsty. Silničáři ho proto chtějí opravit dříve, než bude pozdě.

Opravy se dočkají například i svodidla. „Dojde k seříznutí a doplnění krajnice, opravě odvodnění, přejezdů přes střední dělící pás a k výměně indukční smyčky sčítačů dopravy,“ vypočítává Rýdl.

 

zdroj: https://ekonomika.idnes.cz

 

—————

Zpět