sdružení občanů Kolovrat a Lipan


Z pražských MČ: Jižní Město pracuje na odtržení od Prahy

03.03.2016 09:25
Vedení Prahy 11 tvořené z velké části legendárním sídlištěm začalo připravovat plán na odštěpení části od hlavního města. Nová samostatná obec Jižní Město by měla osmdesát tisíc obyvatel. Bylo by to sídlo jen o málo menší než třeba Pardubice. 
„Máme metodiku, jak z městské části Praha 11 udělat obec Jižní Město. Je to otázka pár let,“ uvedl starosta a současně předseda Hnutí pro Prahu 11 Jiří Štyler na nedávném setkání s občany. 
Osamostatněním by si Jižní Město desetinásobně zvedlo příjmy z daní. Činily by 22 tisíc korun na hlavu, říká starosta.
Z hlediska daní by odpadnutí od hlavního města znamenalo pro tuto městskou část až desetinásobné zvýšení příjmů. Podle starosty přibližně až na 22 tisíc korun na hlavu. Současně počítá s tím, že něco by musel dávat kraji, tedy Praze, na dopravu. 
Za další plusy pro osamostatněné Jižní Město označil možnost regulovat vyhláškami parkování či hazard nebo mít vlastní obecní policii. V neposlední řadě by šéf uskupení ovládajícího tamní radnici rád vytvářel vlastní územní plán. „Vše by se odvíjelo podle toho, jak se usnese nejvyšší správní orgán obce, a ne do jaké nálady se právě vyspí třiatřicet zastupitelů na Mariánském náměstí,“ dodal Štyler. Více na: https://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/sidlistni-revoluce-jizni-mesto-pracuje-na-odtrzeni-od-prahy-1270430#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
 

—————

Zpět